Kezdetek

Az ART Kulturális Egyesület egy baráti társaságból alakult 2009-ben azzal a céllal, hogy a környezetében mértékadó kulturális szervezet legyen. Rendkívül sokféle kulturális program létezik, azonban azok színvonala nagyon nagy amplitúdóval bír. Szerettünk volna egyfajta mérce lenni, hogy megtisztuljon a kínálat. Vágytunk rá, hogy minden kulturális program minimum olyan színvonalon valósuljon meg, mint az általunk jegyzettek, vagy legyenek jobbak! Ezáltal folyamatos megújulás, és színvonalemelkedés várható. Számos székesfehérvári – mára hagyománnyá vált – programot indítottunk el, vagy hoztunk létre.

Az Egyesület nevéhez fűződik például az Interaktív március 15-i ünnepség és József-napi vásár, a Fő utca átadására kreált Miénk itt a tér programsorozat, de mi tettük le a Hetedhét Játékfesztivál alapjait is. Ezen kívül hat éve hívtuk életre a kifejezetten gyerekeknek szóló Vízivárosi Kölyök Juniális programunkat, de idén indítjuk újra az első – és legsikeresebb – vetélkedősorozatunkat, a középiskolásoknak szóló Diákpárbajt.